Йоркширський тер’єр – досвідченні господарі Йорків розповіли про свій досвід утримання цієї породи: догляд, годування, виховання та дресирування.
Герой № 1 Йоркширський тер’єр – Моніка

Поліна – студентка Харківського національного університету, власниця Моніки. Дівчина мріяла про собаку з самого дитинства та свідоме рішення прийняла разом з мамою у 7 класі. Однак, батько Поліни був категорично проти.
«Нам разом з мамою було дуже складно домовитись з татом щодо собаки. Він вважав що я ще не достатньо доросла, відповідальна для маленького друга. Але зрештою батько повірив у мене і так в нас з’явився новий член сім’ї».
Разом з батьками Поліна вивчала дуже багато інформації про різні породи собак. Та вибір сім’ї зупинився саме на Йоркширському тер’єрі, бо ця порода має багато переваг:
- Незважаючи на свої маленькі розміри, у Йорків досить добре розвинені охоронні якості;
- Йорки мають спокійну, доброзичливу і миролюбну вдачу;
- Йорки дуже охайні. Ця порода ідеальна для квартирного утримання
Однак, спочатку дівчина зіткнулася з деякими складнощами в утриманні Моніки, бо сім’я взяла собаку в дуже маленькому віці –1,5 місяців. Моніка була настільки маленькою, що навіть не могла переступити поріг між кімнатами. Поліні потрібно було слідкувати за собакою майже весь час, щоб уберегти її від небезпек навколишнього світу. Тому дівчина радить майбутнім господарям брати собаку після 3 місяців.
«Тоді наша Моніка була наче маленька дитина, що потребувала сто відсотків твоєї уваги. Маленькі Йорки вимагають такого ж догляду, як і дорослі: миття, розчісування, стрижка кігтів тощо. Однак, дуже відрізняється режим харчування. Ми годували Моніку 5 разів на день і ніколи не залишали миску з їжею більше чим на 30 хвилин. Взагалі тема харчування собаки дуже складна для нас й дотепер.
Йорки мають досить слабкий шлунок, тому Моніка не їсть яловичину, лише біле м’ясо (або курка чи індичка). Також за рекомендацією ветеринара ми часто годуємо її сухим кормом. Особливістю нашої собаки є те, що якщо вона з’їсть «щось не те», наприклад шматок печива або цукерки, то її відразу нудить».
Та з часом дівчині стало легше доглядати за Монікою. Поліна дуже любить свою маленьку подругу, а тому насолоджується кожною проведеною разом хвилиною, іграми і спільними прогулянками.
«Ми виходимо на прогулянку з Монікою десь раз на два дні, бо через велике навантаження на навчанні і роботі мені складно знаходити більше часу на прогулянки. Моня реагує добре, одразу починає бігати та стрибати, шукати свій повідець. Але вона дуже не любить одягатися, але оскільки на вулиці досить холодно і собака має маленьку вагу, то через цей неприємний для Моніки ритуал нам доводиться проходити кожну прогулянку».
Поліна радить почати привчати Йорка до одягу з чотирьох-п’яти місяців. Адже дорослого собаку набагато важче привчити до одягання. Якщо власниця Моніки зіткається з опором і намаганнями стягнути одяг, тоді дівчина намагається переключити увагу тварини на улюблену іграшку або ласощі. На щастя, одяг для йоркширських тер’єрів представлений у величезному асортименті, у нас на сайті ви зможете підібрати ідеальний за розміром, якістю та фасоном одяг для Йорка.
Герой № 2 Йоркширський тер’єр – Жужа

Катерина – власниця життєрадісної та грайливої Жужі. Бажання мати у себе вдома маленького друга саме породи Йоркширський тер’єр прийшло не відразу. Визначальним фактором стало те, що муж Каті – алергік, а Йорки мають особливу шерсть, що за структурою нагадує людське волосся, тому вони не визивають реакцію у людей з алергією на шерсть.
«Я вивчала дуже багато інформації про різні породи собак, однак, зупинилась саме на Йоркширському тер’єрі. Так у нашій сім’ї, 3 року тому з’явилась Жужа. Особливо добре відреагували на поповнення у сім’ї наші хрещеники та племінники. Діти зазвичай мріють про домашнього улюбленця, але не кожні батьки можуть дозволити собі завести собаку, тому всі раділи появі Жужі».
Жужа – перша собака в житті Катерини, тому вона відчувала неабияку відповідальність. Десятки прочитаних статей, переглянутих відео, консультацій з ветеринарами на тему виховання Йорка – усе заради того, щоб подарувати Жужі щасливе та комфортне життя.
«У нас дівчинка, а тому нам потрібно було відстежувати тічку, злучку, подальше народження малюків. На даному етапі ми вже пройшли через все: було перше народження у квітні цього року, ми вже виховали та виростили цуценят. Тому наша Жужа вже цілком відбулася як мати».
З труднощами господарі Жужі зіткнулись саме у годуванні тварини. Раніше собака харчувалася тільки натуральною їжею – Катерина відварювала гречку, яловичину чи індичку. Та періодично у Жужі виникали проблеми із травленням через що, жінка вирішила звернутися за допомогою до ветеринара. Тварині поставили невтішний діагноз – хронічний панкреатит. Лікар порадив перевести собаку на сухий корм для проблемних собак. І вже протягом півроку у Жужі нова дієта і ніяких проблем зі шлунком.
«У сухому кормі присутні всі вітаміни, там все збалансовано, підібрано. Однак, Йорки як і будь-які інші тварини люблять ласощі. У магазині не завжди можно придбати корисні ласощі. Тому ми додаємо до харчування собаки такі продукти як овочі та фрукти. Іноді ми балуємо її голландським сиром з метою дресирування чи похвали».
Жужа дуже активна і грайлива собака. У неї є свої улюблені іграшки. Господарка собаки радить придбати першу іграшку у заводчика. Адже саме цією іграшкою тварина бавилась в перші тижні свого існування разом зі своїми братами та сестрами. Для собаки така іграшка назавжди залишиться особливою, бо вона буде мати в собі запах мами та нагадувати їй, що в неї є родичі і вона не одна.
Звичайно, протягом життя у Жужі з’являлись багато інших іграшок, що сприяли її фізичному та розумовому розвитку. Серед них канат, тапочки і кістки з піщалками. Господарка використовує їх у процесі активних ігор на природі. Жужа, як і інші собаки, любить кусати та гризти іграшки, що зміцнюють ясна та челюсті, формують правильний прикус, усувають наліт із зубної емалі.
Господарі Жужи вже замислюються про те, щоб завести ще одну собаку породи Йоркширський тер’єр:
«Ми з чоловіком вирішили, що хочемо ще одну дівчинку в сім’ю. І з наступної злучки ми залишимо її собі. Адже Йорки – це компанійська порода собак. Їм набагато краще коли їх двоє в сім’ї, бо так тваринам набагато веселіше і вони активніше проживають своє життя».
Йорки подарували радість вже не одній родині. Доброзичливі та грайливі – саме за ці якості господарі так люблять цих собак. До речі, догляд за шерстю йорка, стрижка, захист від паразитів – це особлива розмова. Про те, як робити це правильно, як це роблять наші героїні – ми розповімо у наступному матеріалі.
Єлизавета Ломонос
Цікава цінова пропозиція для господарів Йоркширських тер’єрів від catfeatdog
Корм для дрібних порід собак Josera MINIWELL 0,900 кг + Суперіум спіносад 1 шт.